FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, eukalyptus úzkolistý, 500 ml

Skladom: 2 bal.
Kód produktu: EON012_500
INCI: Eucalyptus radiata flower/leaf/stem oil
Krajina pôvodu: Austrália
Dátum minimálnej trvanlivosti: 6/2023 + 5/2024
Šarža: LOT0006943 + LOT0011573
Jednotková cena: 105,98 € / l

52,99 € s DPH

Popis produktu

Esenciálny olej z úzkolistého eukalyptu má síce sladšiu a jemnejšiu vôňu ako ostatné eukalyptové oleje, jeho vôňa je však ostrá a svieža. Vyrába sa parnou destiláciou listou a vetvičiek vždyzeleného a vysokého eukalyptového stromu v Austrálii. Vďaka vysokému obsahu cineolu je tento olej často využívaný v repelentoch, krémoch po uhryznutí a po porezaní pokožky. Obľúbenýje tiež ako súčasť masážnych olejov.

Alergény: LINALOOL, CITRONELLOL, LIMONENE, GERANIOL

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

CAS n°: 92201-64-4

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú čisté a veľmi ľahko sa vstrebajú do pokožky. Sú rozpustné v tukoch.

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.