Objednávky odosielame bez OBMEDZENÍ.

FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, klementínka, 100 ml

Skladom: 62 bal.
Kód produktu: EON038_100
INCI: Citrus Clementina Peel Oil
Krajina pôvodu: Taliansko
Dátum minimálnej trvanlivosti: 7/2022 + 1/2023 + 2/2023
Šarža: LOT0003766 + LOT0005261 ++ LOT0005511
Jednotková cena 119,90 € / l

11,99 € s DPH

Popis produktu

Esenciálny olej klemntínka sa získava lisovaním za studena z kôry ovocia. Má príjemnú citrusovú, exotickú a sladkú arómu.

K všeobecným zdravotným výhodám tohto oleja patrí podpora rovnováhy elektrolytov v tele, posilnenie imunitného systému, podpora kardiovaskulárneho a tiež tráviaceho systému.
V aromaterapii ako väčšina citrusových vôni napomáha znižovať stres a depresiu. Svojím upokojujúcim účinkom pomáha v liečbe nespavosti.
V kozmetike podporuje mladistvý vzhľad pokožky a udržiava pleť zdravú. Vďaka svojim antioxidačným a antibakteriálnym vlastnostiam sa využíva aj na liečbu akné a iných kožných kazov pokožky.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú čisté a veľmi ľahko sa vstrebajú do pokožky. Sú rozpustné v tukoch.

Ako môžete esenciálne oleje využiť?
Výroba kozmetiky a mydiel – potrebné množstvo esenciálneho oleja závisí od konkrétneho receptu a vyrábaného množstva.
Inhalácia - nakvapkajte 3 až 8 kvapiek EO do aromalampy, záleží na veľkosti miestnosti.
Kúpeľ - 3 až 8 kvapiek rozmiešajte v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu.
Masáž - do rastlinného oleja lisovaného za studena (cca 50 ml) pridajte 5 - 15 kvapiek esenciálneho oleja a dobre premiešajte. Príjemnú masáž ?
Sauna – do sauny sa používajú najčastejšie svieže a čistiace oleje. Na výber máte z ihličnanov, rozmarínu, eukalyptu, šalvie, mäty alebo citrusových vôní. Podľa veľkosti sauny a vášho vkusu použite 10 - 20 kvapiek.
Starostlivosť o pleť - 1 kvapka EO.
Lokálne použitie - 5 až 10 kvapiek EO.
Maska na vlasy - 2 kvapky EO.

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.