FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, rozmarín, 100 ml

Skladom: 25 bal.
Kód produktu: EON075_100
INCI: Rosmarinus Officinalis Leaf Oil
Krajina pôvodu: Španielsko
Dátum minimálnej trvanlivosti: 10/2023 + 6/2024
Šarža: LOT0008737 + LOT0011851
Jednotková cena: 149,90 € / l

14,99 € s DPH

Popis produktu

Rozmarín je aromatická bylinka známa z kuchyne. Jej pôvod je v Stredozemí, kde aj dostala názov rosa mora.

V aromaterapii pomáha znižovať hladinu stresu, únavu a nervové napätie, zvyšuje duševnú aktivitu, podporuje dýchacie funkcie. Vôňa rozmarínu stimuluje chuť do jedla. Zvyšuje imunitný systém stimuláciou antioxidačnej aktivity (uvoľňuje prekrvenie hrdla a nosa vyčistením dýchacíhc ciest).

V kozmetike sa používa pre svoje antiseptické, antimikrobiálne, protizápalové a antioxidačné vlastnosti. Zriedený olej sa používa topicky, stimuluje rast vlasov, ktoré aj kondiciuje. Zabraňuje vypadávaniu vlasov a zvlhčuje suchú pokožku hlavy, aby zmiernil lupiny.
Detoxikačné vlastnosti, využívané pri masáži, môžu napomáhať zdravému tráveniu, zmierňuje plynatosť nadúvanie a kŕče a zmierniť zápchu.
V kozmetických prípravkoch na starostlivosť o pleť upokojuje a ošetruje suchú pokožku, zmierňuje zápaly, ekzémy a akné.

Môže sa pridať do mydiel, pleťových masiek, tonerov a krémov.

CAS: 84604-14-8, 8000-25-7

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú čisté a veľmi ľahko sa vstrebajú do pokožky. Sú rozpustné v tukoch.

Ako môžete esenciálne oleje využiť?
Výroba kozmetiky a mydiel – potrebné množstvo esenciálneho oleja závisí od konkrétneho receptu a vyrábaného množstva.
Inhalácia - nakvapkajte 3 až 8 kvapiek EO do aromalampy, záleží na veľkosti miestnosti.
Kúpeľ - 3 až 8 kvapiek rozmiešajte v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu.
Masáž - do rastlinného oleja lisovaného za studena (cca 50 ml) pridajte 5 - 15 kvapiek esenciálneho oleja a dobre premiešajte. Príjemnú masáž.
Sauna – do sauny sa používajú najčastejšie svieže a čistiace oleje. Na výber máte z ihličnanov, rozmarínu, eukalyptu, šalvie, mäty alebo citrusových vôní. Podľa veľkosti sauny a vášho vkusu použite 10 - 20 kvapiek.
Starostlivosť o pleť - 1 kvapka EO.
Lokálne použitie - 5 až 10 kvapiek EO.
Maska na vlasy - 2 kvapky EO.

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.