FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, škorica Cassia, kôra 10 ml

Skladom: 114 bal.
Kód produktu: EON082_10
INCI: Cinnamonum Cassia Leaf Oil
Krajina pôvodu: Čína
Dátum minimálnej trvanlivosti: 8/2023
Šarža: LOT0007709
Jednotková cena 249,00 € / l

2,49 € s DPH

Popis produktu

Esenciálny olej škorica Cassia (známy tiež ako čínska škorica) je ďalším z rady škoricových olejov. Jeho vôňa je oproti „klasickým“ škoricovým olejom špecifická, menej sladká, so silným drevito-živicovým nádychom, naproti tomu jeho liečivé účinky sú výraznejšie.
Používa sa pri zažívacích problémoch, v parnej terapii sa využíva pri liečbe horúčky, nachladnutia, chrípky a zimnice.
V tradičnej čínskej medicíne je využívaný najmä pri cievnych, kardiovaskulárnych, tráviacich, urologických, či imunitných ochoreniach.
K pozoruhodným účinkom čínskej škorice sa radí aj zmiernenie depresií, bolesti kĺbov, posilnenie vlasov, výrazná pomoc v boji s bakteriálnymi infekciami.
Tento esenciálny olej je vyrobený parnou destiláciou z kôry rastliny Cinnamomum cassia.

CAS: 84961-46-6 / 8007-80-5

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú čisté a veľmi ľahko sa vstrebajú do pokožky. Sú rozpustné v tukoch.
Ako môžete esenciálne oleje využiť?
Výroba kozmetiky a mydiel – potrebné množstvo esenciálneho oleja závisí od konkrétneho receptu a vyrábaného množstva.
Inhalácia - nakvapkajte 3 až 8 kvapiek EO do aromalampy, záleží na veľkosti miestnosti.
Kúpeľ - 3 až 8 kvapiek rozmiešajte v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu.
Masáž - do rastlinného oleja lisovaného za studena (cca 50 ml) pridajte 5 - 15 kvapiek esenciálneho oleja a dobre premiešajte. Príjemnú masáž.
Sauna – do sauny sa používajú najčastejšie svieže a čistiace oleje. Na výber máte z ihličnanov, rozmarínu, eukalyptu, šalvie, mäty alebo citrusových vôní. Podľa veľkosti sauny a vášho vkusu použite 10 - 20 kvapiek.
Starostlivosť o pleť - 1 kvapka EO.
Lokálne použitie - 5 až 10 kvapiek EO.
Maska na vlasy - 2 kvapky EO.

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.