ZÁKLADNÉ SUROVINY

Mydlová hmota, ZENISOAPBASE Pro-C, priehľ., 9 kg

Skladom: 1 bal.
Kód produktu: MH103_9
INCI: glycerine, aqua, sodium stearate, propylen glycol, sodium laurate, sorbitol, sodium laureth sulfate, sodium chloride, disodium laureth sulfosuccinate, tetrasodium EDTA.
Krajina pôvodu: Slovensko
Dátum minimálnej trvanlivosti: 12/2022
Šarža: 2021/01/07
Jednotková cena: 39,99 € / ks

39,99 € s DPH

Popis produktu

Mydlová hmota ZENISOAPBASE je vyrobená na Slovensku a slúži na výrobu mydiel a mydlových kytíc. Má rastlinný základ je bez živočíšnych tukov a olejov - 100% vegan. Výsledné mydlo má výbornú penivosť a vďaka vysokému obsahu glycerínu aj výborne zvlhčuje pokožku. Tento mydlový základ je ideálny na väčšie objemy zalievania. Tuhne rýchlejšie ako základné hmoty. Vyznačuje sa veľmi vysokou priehľadnosťou čo ju robí ideálnou pre mydlá so zaliatymi obrázkami.

Pri farbení hmoty farbivami ZENICOLOR je lepšie zmiešať 70% priehľadnej hmoty CLEAR a 30% bielej hmoty WHITE aby sa predišlo nadmernej spotrebe farbív. V prípade, že nalievate mydlo v rôznych vrstvách, jednotlivé vrstvy treba postriekať alkoholom pre zvýšenie priľnavosti. Odporúčame produkt IPA z našej ponuky. Hmota je pomerne dlho tekutá, takže sa s ňou dá pracovať aj na komplikovanejších projektoch. Počas dlhšieho státia nedochádza k strate objemu mydlových odliatkov (dôležité najmä pri tvorbe kytíc). 

Teplota topenia: 65°C pri zohrievaní nepresahujte teplotu 75°C!

Práca s mydlovou hmotou nie je vôbec náročná. Stačí požadované množstvo mydlovej hmoty nakrájať na menšie časti urýchli to fázu topenia hmoty. Hmotu pomaly ohrejte vo vodnom kúpeli alebo v mikrovlnke. Pozor, hmota nesmie zovrieť, takže ju ohrievajte pomaly. Do roztopenej hmoty môžete pridať pár kvapiek esenciálneho oleja vonného oleja, tekuté alebo práškové farbivo a na ozvláštnenie napríklad sušené bylinky.

Miešajte pomaly, aby sa vám nevytvorili zbytočné vzduchové bublinky, ktoré by po zatuhnutí vytvárali dierky. Mydlovú hmotu prelejte do pripravenej formy. Ihneď po naliatí odporúčame aplikovať rozprašovačom pár streknutí odstraňovača bubliniek ide o 99% Izopropanol. Záverečným krokom je nechať zatuhnúť. Po vyklopení môžete mydlo hneď používať, ale odporúčame nechať hmotu odstáť cca 2 týždne pre lepšie vlastnosti.

Bližšie informácie o kvalite výrobku nájdete v ateste, ktorý aktualizujeme vždy s novou šaržou.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.