OLEJ Z LIESKOVÝCH ORECHOV (HAZELNUT OIL)

Naspäť16. 05. 2016 Články

Jednou z najväčších obáv ľudí, pokiaľ ide o nanášanie olejov priamo na tvár je, že sú mastné a upchajú im póry. Predstava, že budete celý deň chodiť z lesklou a namastenou tvárou je však veľmi mylná! Vyskúšajte olej z lieskových orieškov (Hazelnut oil). Je úžasný samotný alebo v kombinácii s inými olejmi. Podobne ako šípkový olej, je olej z lieskových orechov považovaný za "suchý", pretože sa rýchlo vstrebe do pokožky a nezanechá ju mastnou.

Tento olej má tiež prirodzené sťahujúce vlastnosti, takže je vhodný ako pre ženy tak aj pre mužov. Muži ho môžu vyskúšať aplikovať na tvár  ako prírodnú „vodu po holení“, ženám pomôže udržať pleť pevnú a pružnú.

Je tiež známy v boji proti akné, keďže prirodzene vysoký obsah katechínov a trieslovín bráni množeniu baktérií a tvorbe „čiernych bodiek“ a pupáčikov. Napriek tomu nie je vysušujúci, práve naopak, pomáha pleti redukovať tvorbu mazu a udržiavať ju tak hydratovanú. 

Pomáha tiež vlasom udržať si farbu, je dokonale jemný a vhodný aj pre citlivú pokožku, pomocou obsiahnutých prírodných antioxidantov pomáha zachytávať voľné radikály a pomáha koži lepšie a rýchlejšie sa hojiť. Ktorý iný olej dokáže všetky tieto úžasné veci súčasne?

Olej z lieskových orechov je naozaj ideálnou prísadou do vašich telových krémov, toník, sér a pleťových olejov. Ak ho raz vyskúšate, stane sa ich neoddeliteľnou súčasťou.

 

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.