ZÁKLADNÉ SUROVINY

Palmojadrový olej, 5 kg

-10%
Skladom: 30 bal.
Kód produktu: OL651_5
INCI: Elaeis guineensis kernel oil
Krajina pôvodu: Holandsko
Dátum minimálnej trvanlivosti: 2/2022
Šarža: 01920503
Jednotková cena: 6,30 € / l
Pôvodná cena:34,99

31,49 € s DPH

Popis produktu

Palmojadrový olej je jedlý olej pochádzajúci zo semien plodov palmy olejnatej (Elaeis guineensis). Je odlišný od palmového oleja, ktorý sa získava z dužiny plodu. To, že oba pochádzajú z rovnakého stromu je vlastne to jediné, čo majú spoločné.

Palmojadrový olej má pri izbovej teplote tuhú konzistenciu. Obsahuje takmer 50% saturovanej kyseliny laurovej (C12), ide teda o veľmi stabilný tuk. Ako ďalšia nasleduje kyselina myristová 14% a palmitová 9%.

Používa sa ako v potravinárstve tak pri výrobe kozmetiky - a to najmä pre pocit, ktorý zanecháva na pokožke a pre jeho obľúbenosť pri výrobe mydiel. Svojím zložením sa podobá na kokosový olej, a často je používaný ako jeho náhrada (pri výrobe mydiel má podobné vlastnosti aj babassu olej). Zloženie mastných kyselín zaručuje jeho tvrdosť, čistiace vlastnosti a schopnosť tvoriť bohatú penu. Ale ako platí pri kokosovom oleji, neodporúča sa do receptu pridať viac ako 30%, pretože potom môže vysušovať pokožku.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Na stiahnutie

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.