FARBIVÁ A VÔNE

Paprika CO2-to extrakt BIO, 10 ml

-24%
Skladom: 84 bal.
Kód produktu: CO350_10
INCI: Capsicum Annuum (Paprika) Fruit Extract
Krajina pôvodu: Nemecko
Dátum minimálnej trvanlivosti: 1/2023
Šarža: 171504
Jednotková cena: 265,00 € / l
Pôvodná cena 3,49 €

2,65 € s DPH

Popis produktu

Paprika CO2-to extrakt BIO,

Esencie získané pomocou extrakcie CO2 sú jedny z najčistejších esencií s vyšším zastúpením jednotlivých chemických zložiek než sú obsiahnuté v esenciálnych olejoch získavaných parnou destiláciou, nakoľko neobsahujú zbytky rozpúšťadiel, anorganické soli, ťažké kovy ani baktérie schopné reprodukcie. Ich použitie je rovnaké ako pri esenciálnych olejoch, ibaže v oveľa menšom pomere, nakoľko CO2 extrakt je silnejší, kvalitnejší a má výrazne dlhšiu trvácnosť. Rastlinné výťažky totiž pri tomto procese extrakcie nepodliehajú tepelnej degradácii, ako je tomu v procese parnej destilácie.

Extrakcia CO2 umožňuje v závislosti od tlaku vytvoriť dva druhy extraktov, tzv. výberové (Selects) a úplné (Totals).

Naše CO2 extrakty sú celkové výťažky z rastliny (získavané vysokotlakovou extrakciou), obsahujú teda všetky zložky rozpustné v CO2, vrátane voskov, živíc, farbív. Sú teda veľmi podobné samotnej rastline, zvyčajne sú husté a pastovité práve vďaka obsiahnutým voskom, tukom a živiciam, ktoré pochádzajú zo samotného rastlinného materiálu.

Zloženie:
Extrakt z papriky obsahuje 39.000 - 41.000 CU (color units = farebné jednotky). Farbiacimi látkami sú kapsantín, kapsububín, betakarotén, zeaxantín a ďalšie karotenoidy. Extrakt ďalej obsahuje triglyceridy, tokoferoly, stopy príchute papriky a menej ako 250 ppm štipľavých zlúčenín (kapsaicinoidy).
Na výrobu 1 kg extraktu bolo použitých približne 10 kg suroviny.
Extrakt má výraznú červenú farbu, hustejšiu konzistenciu s jemne paprikovou vôňou aj chuťou.

Použitie:
Paprikový extrakt dodáva kozmetike oranžovú až červenú farbu.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie.

CAS: 84625-29-6 & 8001-21-6 & 84604-14-8

Certifikácia: ORGANIC, COSMOS, HALAL, košer certifikát spoločnosti KLBD

Viac o tomto produkte ako aj CO2 extraktoch si môžete prečítať na našom blogu.Akciová cena sa vzťahuje na tovar so skrátenou zárukou.