ZÁKLADNÉ SUROVINY

Repkový vosk 100%, prídavný vosk, 1 kg

Skladom: 59 bal.
Kód produktu: SV050_1000
INCI:
Krajina pôvodu: Veľká Británia
Dátum minimálnej trvanlivosti:
Šarža: B8744E + 2291257
Jednotková cena: 8,49 € / kg

8,49 € s DPH

Popis produktu

Repkový vosk sa vyrába hydrogenáciou repkového oleja. Repka použitá na výrobu vosku bola vypestovaná na už existujúcej poľnohospodárskej pôde v krajinách Európskej únie a bola tu aj spracovaná do podoby vosku.
Repkový vosk sa používa na výrobu sviečok, ale môže sa pridávať aj do kozmetických produktov, ako sú napríklad balzamy na pery, telové maslá a podobne. Je úplne bez obsahu GMO.

Repkový vosk je bielej farby a je veľmi tvrdý, preto sa používa v kombinácii s inými mäkšími voskami. Pri výrobe sviečok ho môžete pridať až do 50%, avšak závisí to od kombinácie voskov, ktoré používate.
Čistý repkový vosk sa napoužíva nikdy samostatne, slúži na miešanie a zlepšuje uvoľnovanie vôní zo sviečky a pomáha s hladším povrchom sviečky.
Do repkového vosku môžete pridávať vône a farbivá až do 10% objemu sviečky.

Nie je preto vhodný pre úplných začiatočníkov, ale skôr pre mierne pokročilých až profesionálov.
Neodporúčame ho používať ako samostatný vosk na výrobu sviečok, keďže ako samostatný vosk nemá vyvážené všetky potrebné vlastnosti.

Viete, prečo je rastlinný vosk lepšou alternatívou či ako si vyrobiť prírodnú sviečku a aké sú jej výhody?
Navštívte náš blog a dozviete sa viac:
Výroba sviečok

Upozorňujeme, že výroba sviečok a práca s voskom je veľmi komplexný proces. Vstupujú doň mnohé faktory a každý z nich môže ovplyvniť výsledný produkt. Každá kombinácia vstupných surovín a výrobného procesu by mala byť odskúšaná na malej výrobnej várke a akékoľvek problémy odstránené pred tým, ako sa spustí výroba z väčšieho množstva vosku.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.