ZÁKLADNÉ SUROVINY

Bambucké maslo s koreňom borututu, 250 g

Skladom: 0 bal.
Kód produktu: BUT105_250
INCI: Butyrospermum parkii Butter, Cochlospermum angolensis (Borututu) root
Krajina pôvodu: Ghana
Dátum minimálnej trvanlivosti:
Šarža:
Jednotková cena: 17,16 € / kg

4,29 € s DPH

Popis produktu


Bambucké maslo s koreňom borututu je nerafinované, vyrobené pridaním koreňa borututu počas procesu spracovania bambuckého masla.

Bambucké maslo, známe tiež ako Shea butter, sa vyrába tradičnou metódou zo semien maslovníka afrického. Orechy sa mechanicky drvia a pražia, následne miešajú a lisujú. Semená maslovníka pochádzajú z divokého zberu a maslo neprechádza rafináciou.

Liečivý koreň borututu (Cochlospermum angolensis root) sa v západnej Afrike už dlhé roky používa nielen na farbenie, ale najmä obohatenie bambuckého masla o jeho liečivé účinky v boji proti zápalu a infekcii. Má antibakteriálne vlastnosti a pomáha hojiť kožné problémy a popáleniny. Účinne bojuje aj proti stareckým škvrnám.

Toto výrazne žlté maslo s orechovou vôňou je vhodné pre tehotné ženy aj citlivú detskú pokožku. Nevhodné pre ľudí s alergiou na orechy.

Bambucké maslo obsahuje mnoho cenných látok, vitamínov A, E, F a minerálov.  Je najobľúbenejšou zložkou prírodnej kozmetiky. Zabraňuje prejavom starnutia a regeneruje poškodenú pleť.

Bambucké maslo obohatené o burututu koreň môžete používať samostatne priamo na telo a vlasy, alebo ho zapracovať do vašich kozmetických produktov. Bude sa ideálne hodiť ako základ pri výrobe mastí na ekzémy či psoriázu, uhryznutie hmyzom či spálenie od slnka. Pomôže v prípravkoch proti vráskam a drobným striám a svoju úlohu si splní na výbornú aj v prípravkoch určených na starostlivosť o suché a lámavé vlasy.

Bližšie informácie o kvalite výrobku nájdete v ateste, ktorý aktualizujeme vždy s novou šaržou.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky. 

Viete, čo je to vlastne rastlinné maslo, z čoho sa skladá, aké kvalitatívne parametre sú dôležité pri výbere masla, či aké formy úpravy a spracovania môžete nájsť na trhu? Navštívte náš blog a dozviete sa viac: RASTLINNÉ MASLÁ V KOZMETIKE

Na stiahnutie