FARBIVÁ A VÔNE

Chmeľ CO2-to extrakt BIO, 10 g

Skladom: 97 bal.
Kód produktu: CO110_10
INCI: viď popis
Krajina pôvodu: Nemecko
Dátum minimálnej trvanlivosti: 2/2024
Šarža: 691036
Jednotková cena: 239,00 € / kg

2,39 € s DPH

Popis produktu

Esencie získané pomocou extrakcie CO2 sú jedny z najčistejších esencií s vyšším zastúpením jednotlivých chemických zložiek než sú obsiahnuté v esenciálnych olejoch získavaných parnou destiláciou, nakoľko neobsahujú zbytky rozpúšťadiel, anorganické soli, ťažké kovy ani baktérie schopné reprodukcie. Ich použitie je rovnaké ako pri esenciálnych olejoch, ibaže v oveľa menšom pomere, nakoľko CO2 extrakt je silnejší, kvalitnejší a má výrazne dlhšiu trvácnosť. Rastlinné výťažky totiž pri tomto procese extrakcie nepodliehajú tepelnej degradácii, ako je tomu v procese parnej destilácie.

Extrakcia CO2 umožňuje v závislosti od tlaku vytvoriť dva druhy extraktov, tzv. výberové (Selects) a úplné (Totals).

Naše CO2 extrakty sú celkové výťažky z rastliny (získavané vysokotlakovou extrakciou), obsahujú teda všetky zložky rozpustné v CO2, vrátane voskov, živíc, farbív. Sú teda veľmi podobné samotnej rastline, zvyčajne sú husté a pastovité práve vďaka obsiahnutým voskom, tukom a živiciam, ktoré pochádzajú zo samotného rastlinného materiálu.

Chmeľový extrakt CO2 je esencia získaná z chmeľu, ktorý následne prešiel redukciou arómy a bol štandardizovaný bio slnečnicovým olejom.

Zloženie:
49-51% obsah kombinácie humulonov (alfa kyseliny pozostávajúce z n-humulonu, adhumulonu a kohumulonu) a lupulonov (beta kyseliny pozostávajúce z n-lupulonov, adlupulonov a kolupulonov)

Použitie:
Chmeľový extrakt má silné antimikrobiálne a protirakovinové vlastnosti. Vďaka veľmi dobrej účinnosti proti grampozitívnym baktériám, ktoré sú zodpovedné za tvorbu nepríjemných telesných pachov, je vhodný do dezodoridačných mydiel, tyčiniek, sprejov a sprchových gélov.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie.

INCI: Humulus Lupulus (Hops) Extract and Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil
CAS: 8060-28-4, 8001-21-6

Certifikácia: HALAL, košer certifikát spoločnosti KLBD

Viac o tomto produkte ako aj CO2 extraktoch si môžete prečítať na našom blogu.

Na stiahnutie

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.