FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, palmoružová, 1 l

Skladom: 3 bal.
Kód produktu: EON065_1000
INCI: Cymbopogon Martini Oil
Krajina pôvodu: India
Dátum minimálnej trvanlivosti: 11/2022 + 5/2024
Šarža: LOT0004955 + LOT0011585
Jednotková cena: 144,99 € / l

144,99 € s DPH

Popis produktu

Vôňou je Palma ružová /Palmoružová (Palmarosa) veľmi podobná vôni ruže, jej aróma je svieža, príjemná a jemne kvetinová. Tento olej pôsobí antibakteriálne, pomáha pri stavoch nechutenstva a podporuje činnosť trávenia. Pomáha ľuďom udržať si čistú a jasnú myseľ.

Tento olej bol vyrobený parnou destiláciou čiastočne vysušených divorastúcich alebo kultivovaných tráv rastliny Cymbopogon martini Stapf. var. motia.

Spôsob výroby: parná destilácia
Obsiahnuté alergény: Geraniol, linalool, limonene, citral

CAS n°: 84649-81-0

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú čisté a veľmi ľahko sa vstrebajú do pokožky. Sú rozpustné v tukoch.

Ako môžete esenciálne oleje využiť?
Výroba kozmetiky a mydiel – potrebné množstvo esenciálneho oleja závisí od konkrétneho receptu a vyrábaného množstva.
Inhalácia - nakvapkajte 3 až 8 kvapiek EO do aromalampy, záleží na veľkosti miestnosti.
Kúpeľ - 3 až 8 kvapiek rozmiešajte v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu.
Masáž - do rastlinného oleja lisovaného za studena (cca 50 ml) pridajte 5 - 15 kvapiek esenciálneho oleja a dobre premiešajte. Príjemnú masáž.
Sauna – do sauny sa používajú najčastejšie svieže a čistiace oleje. Na výber máte z ihličnanov, rozmarínu, eukalyptu, šalvie, mäty alebo citrusových vôní. Podľa veľkosti sauny a vášho vkusu použite 10 - 20 kvapiek.
Starostlivosť o pleť - 1 kvapka EO.
Lokálne použitie - 5 až 10 kvapiek EO.
Maska na vlasy - 2 kvapky EO.

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.