FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, Thuja, 500 ml

Skladom: 1 bal.
Kód produktu: EON086_500
INCI: Thuja Orientalis Leaf Extract
Krajina pôvodu: Rakúsko
Dátum minimálnej trvanlivosti:
07/2026
Šarža:
16155
Jednotková cena: 199,98 € / l

99,99 € s DPH

Popis produktu


Esenciálny olej Thuja (olej z cédrových listov) patrí do čeľade Cupressaceae. Tento esenciálny olej je výrazný a svieži s drevitou gáfrovou vôňou a je klasifikovaný ako vrchný tón. Cédrový list sa dobre mieša s gáfrovými, citrusovými a drevitými olejmi.

Esenciálny olej Thuja je známy tým, že upokojuje reumatizmus, artritídu a preťaženie. Má tiež adstringentné, stimulujúce, emocionálne uzemňujúce vlastnosti a bežne sa používa na zmiernenie príznakov bežného prechladnutia.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

ČO SÚ ESENCIÁLNE OLEJE?

Esenciálne oleje používajte na inhaláciu alebo do vašich kozmetických produktov, konzumáciu žiadnych esenciálnych olejov akýchkoľvek značiek neodporúčame.

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú vysoko koncentrované a priamo na pokožku sa používajú až po zriedení s nosnými rastlinnými olejmi (mandľový, marhuľový, jojobový a pod.). Výnimku tvorí iba esenciálny olej z tea tree a levandule, ktoré môžete aplikovať priamo.

Pri manipulácii s olejmi používajte vhodné ochranné prostriedky.

Esenciálne oleje sú rozpustné v tukoch, preto ak ich chcete použiť do produktov bez obsahu olejov a masiel, použite rozpúšťadlo / solubilizátor. 

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.