ZÁKLADNÉ SUROVINY

Jojobový olej, LZS, BIO kvalita 500 ml

Skladom: 0 bal.
Kód produktu: OL199_500
Predpokladaný dátum naskladnenia: 22. 10. 2021
Možnosť predobjednať: 57 bal.
INCI: Simmondsia chinensis Oil
Krajina pôvodu: Izrael
Dátum minimálnej trvanlivosti: 11/2022
Šarža: LOT0011593
Jednotková cena: 59,98 € / l

29,99 € s DPH

Popis produktu

Jojobový olej sa vyrába lisovaním za studena semien rastliny Jojoby čínskej (Simmondsia chinensis). Nami dodávaný jojobový olej je najvyššej BIO (organickej) kvality s certifikátom od SOIL ASSOCIATION.
Je to vlastne tekutý vosk s unikátnym pomerom vysoko nenasýtených mastných kyselín, ktorý má nezameniteľné miesto pri aromaterapickej starostlivosti o pleť. Na rozdiel od iných olejov je jojobový olej chemickým zložením veľmi podobný ľudskému mazu, dobre sa rozotiera a vstrebáva do pokožky a reguluje jej vlhkosť. Tento olej je obzvlášť vhodný do všetkých kozmetických produktov určených na starostlivosť o pleť, ktoré hydratujú, vyživujú a chránia. Vyskúšate si z neho vyrobiť balzam na pery alebo výživnú masku na vlasy. Navyše má prirodzený ochranný faktor SPF 5, takže pokožku prirodzene cháni pred slnečným žiarením. Obsahuje vitamín A, B1, B2, B6 a je aj zdrojom vitamínu E a kyseliny myristovej.

Obsah kyselín:
Kyselina eikosenová - 73 %
Kyselina eruková - 14,8 %
Kyselina olejová - 8,1 % (Omega 9)
Kyselina nervonová - 1,6 %
Kyselina palmitová - 1 %
Kyselina palmitolejová - 0,2 %

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

CAS n°: 90045-98-0

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.