FARBIVÁ A VÔNE

Kurkuma CO2-to extrakt BIO, 10 ml

-11%
Skladom: 54 bal.
Kód produktu: CO210_10
INCI: Curcuma Xanthorrhiza Root Extract
Krajina pôvodu: Indonézia, spracované v Nemecku
Dátum minimálnej trvanlivosti: 5/2023
Šarža: 571408
Jednotková cena: 319,00 € / l
Pôvodná cena 3,59 €

3,19 € s DPH

Popis produktu

Kurkuma CO2-to extrakt BIO,

Esencie získané pomocou extrakcie CO2 sú jedny z najčistejších esencií s vyšším zastúpením jednotlivých chemických zložiek než sú obsiahnuté v esenciálnych olejoch získavaných parnou destiláciou, nakoľko neobsahujú zbytky rozpúšťadiel, anorganické soli, ťažké kovy ani baktérie schopné reprodukcie. Ich použitie je rovnaké ako pri esenciálnych olejoch, ibaže v oveľa menšom pomere, nakoľko CO2 extrakt je silnejší, kvalitnejší a má výrazne dlhšiu trvácnosť. Rastlinné výťažky totiž pri tomto procese extrakcie nepodliehajú tepelnej degradácii, ako je tomu v procese parnej destilácie.

Extrakcia CO2 umožňuje v závislosti od tlaku vytvoriť dva druhy extraktov, tzv. výberové (Selects) a úplné (Totals).

Naše CO2 extrakty sú celkové výťažky z rastliny (získavané vysokotlakovou extrakciou), obsahujú teda všetky zložky rozpustné v CO2, vrátane voskov, živíc, farbív. Sú teda veľmi podobné samotnej rastline, zvyčajne sú husté a pastovité práve vďaka obsiahnutým voskom, tukom a živiciam, ktoré pochádzajú zo samotného rastlinného materiálu.

Zloženie:
Extrakt z kurkumy obsahuje 70-90% esenciálneho oleja, ktorý obsahuje hlavne ar-kurkumen, beta-kurkumen a xanthorrhizolhydroxy-ar-kurkumen)

Použitie:
Kurkumový extrakt má silné antibakteriálne vlastnosti, preto jeho využitie v kozmetike sa zameriava najmä na starostlivosť o ústnu dutinu.

Dávkovanie:
0,05-0,5%

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie.

CAS: 89998-05-0

Certifikácia: HALAL, QC&I (podľa smernice EÚ), košer certifikát spoločnosti KLBD

Viac o tomto produkte ako aj CO2 extraktoch si môžete prečítať na našom blogu. Akciová cena sa vzťahuje na tovar so skrátenou zárukou.