OLIVOVÝ a TRSTINOVÝ SKVALÁN /SQUALANE

Naspäť16. 08. 2019 Články
Na úvod niečo málo z teórie :-)
Poznáme dve skupiny skvalánov, a to živočíšne (skvalény) a rastlinné (skvalány).
Pôvodne bol skvalén objavený a získavaný zo žralokov.
Až neskôr, v 30tych rokoch minulého storočia vedci zistili, že skvalán je obsiahnutý aj v rastlinách. Našťastie. Pretože dopyt po skvaléne spôsoboval výrazný lov a úbytok žralokov.

Najznámejším rastlinným skvalánom je olivový skvalán. Tento je vzácny, pretože obsah je len 0,8%.Úžasným objavom preto bol trstinový skvalán. Jednak sa získava z hmoty, ktorá je výsledkom kvasenia a fermentácie zvyškov po výrobe trstinového cukru a druhou skvelou informáciou je, že obsah skvalánu je rovnako vysoký ako obsah živočíšneho skvalénu zo žralokov. Pričom trstinový skvalán je produktom z obnoviteľných zdrojov :-)Jeho výborná biokompatibilita s pokožkou ho radí medzi najhodnotnejšie suroviny používané pri výrobe vlasovej a pleťovej kozmetiky.
Veď posúďte sami:
👍 hydratuje pokožku aj vlasové vlákno a zároveň zabraňuje strate vlhkosti
👍 podporuje regeneráciu buniek
👍 zlepšuje celistvosť pokožky
👍 znižuje tvorbu vrások
👍 zvyšuje pružnosť, lesk a zabraňuje štiepeniu vlasov a tiež zabezpečuje tepelnú ochranu vlasového vlákna (fénovanie, žehlenie, atď)

Nedávno sme na našom blogu zverejnili niekoľko formulácií na výrobu séra proti vráskam, kde bol jednou z vhodných ingrediencií aj olivový skvalán. Tento môžete v receptoch vymeniť a vyskúšať aj trstinový skvalán.
Rovnako tak ho môžete použiť aj pri Vašom skrášľovaní. 
 
 
Skvalán je ale možné používať aj samostatne, ako 100% prírodný produkt. Keďže je súčasťou mnohých kozmetických produktov, kde nahrádza umelé silikóny, viete ho použiť priamo s make-upom.
Ak patríte k tým ženám, ktoré si nevedia predstaviť opustiť domov bez make upu, práve pre Vás sú tieto tipy ako stvorené ;-)

Bez ohľadu na to, aký kvalitný make up máte, základom výsledného dokonalého zjavu je aj tak hladká a hodvábna pleť, na ktorú sa make up výborne nanáša. A práve aplikácia skvalánu Vašu pleť na make-up pripraví. Tento postup dokonca používajú a odporúčajú svetoví maskéri celebrít.

Ako teda použiť skvalán?

1. PODKLADOVÁ ZLOŽKA
Základom je dôkladne očistiť pleť, naniesť Váš obľúbený krém a následne použiť čistý skvalán. A až potom naniesť vrstvu make up. Skvalán tu pôsobí ako náhrada podkladu pod make up a keďže je prírodnou náhradou silikónov a výborne hydratuje, zabezpečí bezchybné, hladké a rovnomerné nanášanie make-upu.

2. ZÁKLAD
Primiešajte skvalán pomocou hubky do tekutého základu Vášho make-upu a naneste na pokožku. Skvalán je bežnou súčasťou tekutých make-upov, takže jeho pridávaním bude Váš make-up oveľa hydratovanejší.
TIP: Zdá sa Vám, že ste si vybrali nesprávny ("suchý") make up pre Vašu pleť? Nevyhadzujte ho, skúste pri nanášaní primiešať skvalán a možno tým dosiahnete správnu konzistenciu práve pre Vašu pleť ;-)

3. OBOČIE
Rovnako ako vlasy, aj obočie potrebuje starostlivosť a hydratáciu. Skvalán je výbornou voľbou, maskéri ho používajú ako istý gél a kondicionér v jednom - udržiava obočie pekné, upravené a vyživené.

4.LÍCNE KOSTI
A na záver perfektná vychytávka, ktorá by Vám asi nenapadla :-P Je tak trochu proti pravidlám dokonalého líčenia. Práve tu vidno, že výnimky potvrdzujú pravidlo :-)
Po kompletnom nalíčení naneste malé množstvo skvalánu jemným dotykom na Vaše lícne kosti. Budete prekvapené, aký jemný žiarivý tón dodá Vašemu dokonalému výzoru.Vyskúšajte triky so skvalánom a zažiarte ako celebrity ;-)

Článok pre vás napísala

Martina Oboňová


Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.