Zimný balzam (nielen) na ruky

Naspäť10. 02. 2020 Návody
Krásny začiatok týždňa, milí naši Handymaďáci! 

Veríme, že aj napriek sychravému počasiu začínate pondelok s elánom. Tak ako my 😊 Nabudení práve vďaka správe, ktorú sme dostali od našej zákazníčky Janky. Nielenže nás vychválila do neba, ale vďaka dostupnosti všetkého, čo potrebuje na svoju tvorbu pod značkou Made by Heathcliff, vytvorila tento úžasný recept na zimný balzam (nielen) na ruky práve do takéhoto veterného a studeného počasia.

Balzam je mierne hrejivý, má protizápalové a protiplesňové účinky, takže ho môžete používať aj na nohy, ktoré sú práve v zime v topánkach a ponožkách vystavené oveľa väčšiemu riziku mykotických ochorení. Balzam príjemne vonia a nezanecháva pocit mastnoty (hneď po natretí je potrebné nechať chvíľu pôsobiť, akonáhle sa vstrebe, mastnota je fuč). Vďaka lanolínu a včeliemu vosku sa nevymýja, takže môžete pracovať s vodou a balzam stále pôsobí (v podstate až do večera).

S Jankiným súhlasom teda zverejňujeme a veríme, že sa inšpirujete ;-)
Na balzam budete potrebovať tieto ingrediencie:
2,5 g včelieho vosku
10 g bacuri masla
15 g mangového masla
5 g lanolínu
15 g konopného oleja
4 čajové lyžičky zmixovaného perilového macerátu (perilla frutescens v oleji z hroznových jadierok) – môžete nahradiť CO2 extraktom v odporúčanom pomere
1 čajová lyžička horčicového oleja
3-5 kvapiek esenciálneho oleja pomaranč

Postup: všetky ingrediencie rozpustíme nad miernym plameňom alebo vo vodnom kúpeli, pridávame v presnom poradí s ohľadom na bod topenia, pričom pred pridaním esenciálneho oleja je potrebné odmerať teplotu (približne 37 ̊C). Po zmiešaní všetkých ingrediencií zmes mierne vyšľaháme, až kým nezačne zmes tuhnúť. Balzam uskladníme do kelímkov a necháme odstáť (ideálne aspoň 24 hodín).Vyskúšajte recept na tento výnimočný balzam a dajte nám vedieť, ako sa Vám páči ;-)
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.