ZÁKLADNÉ SUROVINY

Bambucké maslo, BIO, nerafinované 5 kg

Skladom: 9 bal.
Kód produktu: BUT103_5000
INCI: Butyrospermum Parkii (Shea) butter
Krajina pôvodu: Ghana
Dátum minimálnej trvanlivosti: 4/2024
Šarža: LOT0014384
Jednotková cena: 13,60 € / kg

67,99 € s DPH

Popis produktu

Bambucké maslo, BIO, nerafinované

Bambucké maslo (známe tiež ako shea butter) sa vyrába z orechov Afrického stromu Shea tree. Ide o BIO nerafinované maslo z divokého zberu s certifikátom od SOIL ASSOCIATION. Orechy stromu Shea sú zbierané ženami z miestnej organizácie od mája do augusta.

Obsahuje mnoho cenných látoch, vitamínov A, E, F a minerálov je najobľúbenejšou zložkou prírodnej kozmetiky. Zabraňuje prejavom starnutia a regeneruje poškodenú pleť. Zlepšuje krvný obeh v tkanivách a urýchľuje hojenie.

Ideálne na liečbu kožných alergií, ekzémov, popraskanej a zhrubnutej pokožky. Obsahuje prirodzený UV faktor 6, preto môže byť súčasťou opaľovacích prípravkov. Zvyšuje obranyschopnosť pokožky. Chráni ju pred infekciami a vonkajšími poveternostnými vplyvmi ako sú mráz či vietor. Pomáha bojovať proti striám.

Toto krémovo žlté maslo s orechovou vôňou je vhodné pre tehotné ženy aj citlivú detskú pokožku. Nevhodné pre ľudí s alergiou na orechy.

Maslo možno použiť na výrobu krémov, mydiel, telových mliek, kondicionérov a balzamov.

Bližšie informácie o kvalite výrobku nájdete v ateste, ktorý aktualizujeme vždy s novou šaržou.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky. 

Viete, čo je to vlastne rastlinné maslo, z čoho sa skladá, aké kvalitatívne parametre sú dôležité pri výbere masla, či aké formy úpravy a spracovania môžete nájsť na trhu? Navštívte náš blog a dozviete sa viac: RASTLINNÉ MASLÁ V KOZMETIKE