ZÁKLADNÉ SUROVINY

Bambucké maslo, BIO, nerafinované 1 kg

Skladom: 90 bal.
Kód produktu: BUT103_1
INCI: Butyrospermum Parkii (Shea) butter
Krajina pôvodu: Ghana
Dátum minimálnej trvanlivosti:
04/2025
Šarža:
LOT0016782
Jednotková cena: 14,99 € / kg

14,99 € s DPH

Popis produktu


Upozorňujeme, že nerafinované bambucké maslo v BIO kvalite má výraznú vôňu typickú pre tento produkt. Pokiaľ vám táto vôňa prekáža, odporúčame vám zakúpiť si rafinované bambucké maslo, alebo nerafinované v konvenčnej kvalite, ktoré má jemnejšiu vôňu.

Bambucké maslo, známe tiež ako shea butter, sa vyrába z orechov Afrického stromu Shea tree. Ide o BIO nerafinované maslo z divokého zberu s certifikátom od SOIL ASSOCIATION. Orechy stromu Shea sú zbierané ženami z miestnej organizácie od mája do augusta.

Obsahuje mnoho cenných látoch, vitamínov A, E, F a minerálov je najobľúbenejšou zložkou prírodnej kozmetiky. Zabraňuje prejavom starnutia a regeneruje poškodenú pleť. Zlepšuje krvný obeh v tkanivách a urýchľuje hojenie.

Ideálne na liečbu kožných alergií, ekzémov, popraskanej a zhrubnutej pokožky. Obsahuje prirodzený UV faktor 6, preto môže byť súčasťou opaľovacích prípravkov. Zvyšuje obranyschopnosť pokožky. Chráni ju pred infekciami a vonkajšími poveternostnými vplyvmi ako sú mráz či vietor. Pomáha bojovať proti striám.

Toto krémovo žlté maslo s orechovou vôňou je vhodné pre tehotné ženy aj citlivú detskú pokožku. Nevhodné pre ľudí s alergiou na orechy.

Maslo možno použiť na výrobu krémov, mydiel, telových mliek, kondicionérov a balzamov.

Bližšie informácie o kvalite výrobku nájdete v ateste, ktorý aktualizujeme vždy s novou šaržou.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky. 

Viete, čo je to vlastne rastlinné maslo, z čoho sa skladá, aké kvalitatívne parametre sú dôležité pri výbere masla, či aké formy úpravy a spracovania môžete nájsť na trhu? Navštívte náš blog a dozviete sa viac: RASTLINNÉ MASLÁ V KOZMETIKE