FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, jedľa, 100 ml

Skladom: 15 bal.
Kód produktu: EON033_100
INCI: Abies Sibirica Oil
Krajina pôvodu: Východná Európa, Škandinávia, Rusko
Dátum minimálnej trvanlivosti: 11/2024
Šarža: LOT0012691
Jednotková cena: 189,90 € / l

18,99 € s DPH

Popis produktu

Esenciálny olej, jedľa,

Jedľový esenciálny olej sa získava parnou destiláciou ihličia a vetvičiek rastliny Jedle sibírskej, bies Sibirica, Pinaceae, ktorá rastie prevažne v Rusku. Má osviežujúcu, drevitú vôňu, ktorá má upokojujúce a relaxačné vlastnosti. Pôsobí upokojujúco na pokožku, je veľmi obľúbená v masážnych prípravkoch.
Pomáha znižovať stres, upokojuje emócie a uzemňuje.

Rozpustný v etanole v pomere 1:5.
Obsiahnuté alergény: citral, eugenol, geraniol, limonene


Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú čisté a veľmi ľahko sa vstrebajú do pokožky. Sú rozpustné v tukoch.

Ako môžete esenciálne oleje využiť?
Výroba kozmetiky a mydiel – potrebné množstvo esenciálneho oleja závisí od konkrétneho receptu a vyrábaného množstva.
Inhalácia - nakvapkajte 3 až 8 kvapiek EO do aromalampy, záleží na veľkosti miestnosti.
Kúpeľ - 3 až 8 kvapiek rozmiešajte v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu.
Masáž - do rastlinného oleja lisovaného za studena (cca 50 ml) pridajte 5 - 15 kvapiek esenciálneho oleja a dobre premiešajte. Príjemnú masáž.
Sauna – do sauny sa používajú najčastejšie svieže a čistiace oleje. Na výber máte z ihličnanov, rozmarínu, eukalyptu, šalvie, mäty alebo citrusových vôní. Podľa veľkosti sauny a vášho vkusu použite 10 - 20 kvapiek.
Starostlivosť o pleť - 1 kvapka EO.
Lokálne použitie - 5 až 10 kvapiek EO.
Maska na vlasy - 2 kvapky EO.

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.