PRÍSADY DO KOZMETIKY

Koenzým Q10, tekutý, 5 ml

Skladom: 0 bal.
Kód produktu: AD004_005
INCI: Ubiquitone 50 & Tocopheryl Acetate & Olive Squalan
Krajina pôvodu: Veľká Británia
Dátum minimálnej trvanlivosti: 3/2024
Šarža: UE02003001
Jednotková cena 1 998,00 € / l

9,99 € s DPH

Popis produktu

Koenzým Q10 (vitamín Q) je pre človeka významný antioxidant, prirodzene obsiahnutý vo väčšine buniek. Jeho úloha spočíva v produkcii energie a v ochrane buniek pred poškodením a následným starnutím. Po 20- až 30–tom roku života začína prirodzene ubúdať, po štyridsiatke ho máme už asi len polovicu. Koenzým Q10 neslúži iba na omladenie pleti. Jeho výrazný nedostatok môže spôsobiť zníženú výkonnosť a pracovnú aktivitu, väčšiu únavu a nižšiu schopnosť regenerácie.
V starostlivosti o pleť má nezastupiteľné miesto pre jeho schopnosť podporiť elasticitu pleti, dodať jej sviežosť a mladistvý vzhľad. Môže sa pridávať do krémov, mliek, gélov, masiek, pleťových vôd a pod.

Tekutý koenzým Q10 je koenzým Q10 rozpustený v olivovom skvaléne a doplnený o vitamín E. Ide o hustú tekutinu tmavohnedej farby. Neobsahuje žiadne konzervanty. Rozpúšťa sa v oleji, najlepšie je pridávať ho na konci receptu, vo fáze chladenia (pri dosiahnutí teploty nižšej ako 50°C).
Je nerozpustný vo vode.

Dávkovanie: 1 - 3 %

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.