ZÁKLADNÉ SUROVINY

Kozmetický íl, bentonit 100 g

Skladom: 50 bal.
Kód produktu: KIL003_100
INCI: Bentonite
Krajina pôvodu: USA
Dátum minimálnej trvanlivosti: 3/2024
Šarža: 4426001
Jednotková cena: 20,90 € / kg

2,09 € s DPH

Popis produktu

Bentonit je prírodný íl s vysokým obsahom Montmorillonitu, vulkanického popola. Ide o jeden z najúčinnejších ílov na kozmetikcé účely. Môžete ho použiť do pleťových masiek a zábalov, alebo tiež ako súčasť vašich krémov, BB krémov, kúpeľov a pod.
Kvalitný bentonit má šedú/krémovú farbu (vďaka vysokému obsahu železnatých a horečnatýchh iónov môže mať aj zelenkavo šedé zafarbenie), veľmi jemnú štruktúru a je bez zápachu.
Jeho charakteristickou vlastnosťou je, že po primiešaní vody intenzívne napučiava, pričom môže dosiahnuť až 12 násobok svojho pôvodného objemu. Práve pre túto vlastnosť sťahovania dokáže vytiahnuť z pokožky oleje a toxíny. Je vhodný na normálne až mastné typy pokožky, pričom sa odporúča použitie raz týždenne.
Íly sú miešateľné s vodou a nerozpustné v olejoch.

Použitie: krémy, pleťové masky, telové zábaly a pod.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

CAS n°: 1302-78-9

Viete, aké vlastnosti majú kozmetické íly a na čo sa jednotlivé íly dajú použiť? Kompletnú charakteristiku ílov si môžete prečítať na našom blogu v článku:
Kozmetické íly a ich použitie

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.