ZÁKLADNÉ SUROVINY

Kozmetický íl, žltý, illit 100 g

Skladom: 85 bal.
Kód produktu: KIL028_100
INCI: Illite
Krajina pôvodu: Francúzsko
Dátum minimálnej trvanlivosti: 2/2024
Šarža: 4424310
Jednotková cena: 24,90 € / kg

2,49 € s DPH

Popis produktu

Žltý kozmetický íl (alebo hlinka) je 100% prírodný prášok bohatý na minerály ako sú kremík, vápnik, horčík, draslík , železo a iné.
Illity vznikajú ďaľším zvetrávaním bentonitu (preto majú aj v pôvodnom anglickom názve prívlastok ultra ventilated - mimoriadne zvetrané).
Je vhodný pre všetky typy pleti, vhodný aj na suchú a citlivú pleť. Má zmatňujúce a regeneračné účinky. Pokožku jemne tónuje, eliminuje prebytočný maz a sťahuje póry.
Íl je vhodné použiť ako súčasť pleťových a vlasových masiek a telových zábalov. Odtieň ílu sa môže od šarže k šarži meniť vzhľadom na to, že ide o prírodný produkt.
Íly sú miešateľné s vodou a nerozpustné v olejoch.

Tento produkt je spracovaný čisto mechanicky, bez akýchkoľvek chemických zásahov. Je drvený a následne vysušený, zrnká sú potom triedené.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

CAS n°: 106958-53-6

Viete, aké vlastnosti majú kozmetické íly a na čo sa jednotlivé íly dajú použiť? Kompletnú charakteristiku ílov si môžete prečítať na našom blogu v článku:
Kozmetické íly a ich použitie

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.