FARBIVÁ A VÔNE

Schizandra čínska CO2-to extrakt BIO, 10 ml

-33%
Skladom: 141 bal.
Kód produktu: CO600_10
INCI: Schizandra Sphenanthera (Schisandra) Fruit Extract
Krajina pôvodu: Čína, spracované v Nemecku
Dátum minimálnej trvanlivosti: 10/2021 + 8/2025
Šarža: 911301 + 591005
Jednotková cena: 199,00 € / l
Pôvodná cena:2,99

1,99 € s DPH

Popis produktu

Esencie získané pomocou extrakcie CO2 sú jedny z najčistejších esencií s vyšším zastúpením jednotlivých chemických zložiek než sú obsiahnuté v esenciálnych olejoch získavaných parnou destiláciou, nakoľko neobsahujú zbytky rozpúšťadiel, anorganické soli, ťažké kovy ani baktérie schopné reprodukcie. Ich použitie je rovnaké ako pri esenciálnych olejoch, ibaže v oveľa menšom pomere, nakoľko CO2 extrakt je silnejší, kvalitnejší a má výrazne dlhšiu trvácnosť. Rastlinné výťažky totiž pri tomto procese extrakcie nepodliehajú tepelnej degradácii, ako je tomu v procese parnej destilácie.

Extrakcia CO2 umožňuje v závislosti od tlaku vytvoriť dva druhy extraktov, tzv. výberové (Selects) a úplné (Totals).

Naše CO2 extrakty sú celkové výťažky z rastliny (získavané vysokotlakovou extrakciou), obsahujú teda všetky zložky rozpustné v CO2, vrátane voskov, živíc, farbív. Sú teda veľmi podobné samotnej rastline, zvyčajne sú husté a pastovité práve vďaka obsiahnutým voskom, tukom a živiciam, ktoré pochádzajú zo samotného rastlinného materiálu.

Zloženie:
Extrakt zo schizandry čínskej obsahuje esenciálny olej a mastný olej s vysokým obsahom kyseliny linolovej. Extrakt ďalej obsahuje vysoký obsah nezmydelniteľných látok so špecifickými dibenzo [a, c] cyklooktadiénovými lignánmi typu gomizínu a schizandrínu a anwulignan (2,3-dimetyl-1,4-diarylbutaén-lignán).

Použitie:
Extrakt je možné použiť do prípravkov osobnej starostlivosti pre stresovanú, citlivú pokožku, ďalej v prípade problémovej, atopickej kože a tiež kože postihnutej alergiou. Extrakt zo schizandry čínskej má protizápalové, antioxidačné a upokojujúce vlastnosti.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie.

CAS: 463-40-1, 87-44-5, 11031-45-1

Certifikácia: COSMOS, HALAL, košer certifikát spoločnosti KLBD

Viac o tomto produkte ako aj CO2 extraktoch si môžete prečítať na našom blogu.


AKciová cena sa vzťahuje na tovar so skrátenou zárukou.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.